neděle 27. srpna 2017

Potřetí do stejné řeky, respektive na stejný kopec

Říká se, že dvakrát do stejné řeky nevstoupíš, ale skutečně to znamená, že do ní nelze vstoupit třikrát?

Kamča se letos potřetí (po letech 2012 a 2015) rozhodla opět se zúčastnit závodu mezi třemi chatami (3 rifugi), kde trojice závodnic soutěží o ceny na prvních třech místech. Závod je v severní Itálii populární, účastní se ho mj. Giorgio Di Centa.

Tým prošel jen drobnou obměnou; na úsek nahoru byla opět Pavla, na úseku v traverzu a po feratě opět Kamča, jen náročného seběhu se na poslední chvíli ujala Alča Voborníková. Cíl byl jasný - zlepšit chronické bramborové umístění.

Závod se vyvíjel nadmíru dobře - nahoře Pavla dobíhala na čele s Britkou. Kamča získala na Britky náskok a Alča hrdinně vyrazila dolů do Colliny (Forni Avoltri). I když stíhající britská finišmenka byla nad její síly, konečné druhé místo pořád bylo historicky nejlepší pro tento tým. Navíc Kamča získala i cenu za druhý nejlepší čas na svém úseku. 
Zleva bývalý špičkový sjezdař, 13x vítěz závodu Světového poháru Kristian Ghedina
Teď zbývá jen otázka, zda příští rok bude či nebude platit heslo "třikrát a dost". Ale vzhledem k tomu, jak dobře to letos šlo a že s Britkami mají děvčata otevřené účty, bych si na to heslo nevsadil ani tři kopějky.

středa 2. srpna 2017

Třetí o jediný bod!

Stejně jako před pěti lety Kamča opět reprezentovala na mistrovství v běhu do vrchu. Opět na trati nahoru-dolů. Opět byla z českého týmu třetí, díky čemuž přinesla cenné body pro tým. Je tu ale přece jen malý rozdíl - před pěti lety na bronz chyběl jediný bod, zatímco letos jediný bod na bronz přebýval. A právě ten jediný rozhodl o tom, že si děvčata domů přivezla medaile, o kterých referuje i atletika.cz.

Minule bod na medaili chyběl, nyní bod přebýval. A pak že na světě neexistuje spravedlnost.
Děvčata, jste hvězdy (foto: atletika.cz)
Mimochodem, ten jediný bod znamenal pro Kamču s časem 71:59 pouhých 15 vteřin náskoku. Což ilustruje, o jak náročný závod šlo; běžela se dvě kola, každé na 6,5km s 430m převýšením, včetně velmi prudkých výběhů a technických seběhů po kořenech. A proč tak dlouhá trať? V rámci rovnoprávnosti mužů a žen letos došlo ke sjednocení tratí mužů a žen. Což fakticky znamenalo, že pořadatelé jen prodloužili ženskou trať na úroveň mužské.
Doběh shodou náhod pod českou vlajkou
Jinak okamžiky štěstí se prolínaly se surrealistickými zážitky s italskou organizací, kdy týmy jely z vyhlášení policejním autobusem, který zkrátka nehodlal dělat přestávky, takže do cíle přivezl důkladně pozvracený interiér. Nebo nepochopitelná logistika, kdy zatímco Italové byleli na místě, Češi bydleli v hotelu vzdáleném 80 minut autobusem, přičemž závod juniorů začínal už v 9 hodin ráno. Vtipné byly i služby maséra, který nemasíroval, protože byl tak trochu unavený.

Kamča se na svém druhém MS v běhu do vrchu zlepšila od minula o 22 míst ze 44. na 22. místo. Trend tedy napovídá, že při svém dalším startu v další pětiletce (v roce 2022) by měla doběhnout na nultém místě.