neděle 20. října 2013

Víkend krátkých tratí

Pokud bych měl označit nejzajímavější letošní middlový víkend, byl by to - alespoň pro mne - právě uplynulý víkend. A to šlo jen o oblastní závody, a k tomu na konci sezóny.
Kamenný vrch u Malých Kyšic

Sobotní středočeský middle proběhl na severním okraji Křivoklátska u Unhoště, kde z cesty vypadá listnatý podzim krásně, ale mimo cestu dubové proutky šlehají závodická stehna o sto šest. Na mapě, která nevypadá vůbec složitě, se nakonec konal zajímavý boj s lesem; prostor byl poměrně nepřehledný, prorostlý a ne úplně snadno zachytitelný. Pro mapaře šlo o výzvu a možná i díky nejasnosti, jak vlastně nastavil metr generalizace, se dalo poměrně dost chybovat. Vrcholem byl pak doběh na kamenitém hřebínku Brdců, kde po vojácích zbyly souvislé linie plotů.
Po třech týdnech opět na Vysokém vrchu
V neděli jsme zavítali na Kost, protože nechat si ujít middle na severní části Kosti by byl zkrátka orienťácký hřích. A volba se jednoznačně vyplatila. Začátek ve skalních blocích spjatým s přeběhem po plotnách byl přímo labužnický, střední část nabídla tradiční spolehlivou Kost a na závěr opět orientace v rozsypaných černých kaňkách. Víkend jsme zakončili opékáním buřtíků na Valečově.
Na 1:7500 poměrně přehledné, na desítce o kus horší čitelnost
Tomuhle víkendu dávám jedničku s hvězdičkou a mašličkou.