pondělí 3. června 2013

Béčka na Bohdalci

Pokud někde o víkendu nakonec příliš nepršelo, bylo to v severojižním pásu se středem na Vysočině, kde probíhal český Žebříček B. Jelikož nyní nemáme žádné ambice, přilákal nás namísto těžkého boje na Cínovci čistý terén kousek od babičky a dědy.

Letecký terén se vskutku konal, les byl nicméně napitý, kontroly občas pěkně schované, takže o zábavu postaráno. Je to už nějaký ten pátek, co jsem běžel klasiku na 13,6km (hlavní kategorie ještě o cca 2km více), naštěsti kilometry prakticky bez převýšení se ukrajovaly samy od sebe a s časem 86' jsem spokojený. Pří nedělním middle v hlavní kategorii mne zamrzelo jen fatální stočení v hustníku (dle mapy šlo o 10 metrů od rohu lesa!), z toho cca 1:30 chyba. Poté jsem chvilku vlál za hustníkovým fenoménem Márou Prášilem. Tímto dávám palec nahoru pro Máru a podobné veterány a palec dolů pro všechny, co sotva dozráli do veteránů, už se hrnou sbírat vavříny mezi pajdajícími rakváči.

To hlavní se dělo ale v úplně jiných kategoriích. V HDR se Alička rozeběhla jako šampionka a za necelých 15 minut jsme byli zpátka - nakonec s náskokem 3:40 na druhou v pořadí. Šikulenka! I v maličko více seriózní hlavní dámské kategorii bylo o drama postaráno, když oba dny proběhl těsný souboj mezi Míšou Przyczkovou a Kamčou. Kdyby nešlo o dámy, řeklo by se, že šlo o souboj o prsa. V obou případech měla Míša těsně navrch, v sobotu o 10 vteřin a v neděli o 3 vteřiny. 

I když šlo o plichtu a chyb nebylo málo, Kamče se v lese líbilo. Byly to pěkné závody, vzhledem k počasí i s kusem štěstíčka.