úterý 10. dubna 2012

25 let OB v CTB

Bezesporu hlavní událostí orienťáckého jara na Chotěbořsku byla velikonoční oslava 25 let oddílu. Akce pod taktovkou alter ega Járy Hustníka to byla nadmíru vydařená. Hlavním kritériem byla kvalita retro dresu, kdy za nedostatečné retro prvky byly udělovány trestné minuty. Zde nám pomohla významně Eva se svoji bezednou zásobou havajských elasťáků a dederonu z DDR. Ale i naše domácí komponenty (nezničitelný vršek z MS1991 a tepláčky z pyžama, sloužící od cca roku 1995) stojí za zmínku. Někteří závodníci splnili retro kritéria hravě i s tím, co si na sebe oblékají normálně.

Tohle už není na zásah módní policie, ale módní armády
První disciplínou byl prolog 1.2km z hromadného startu. Parádní závůdek, kterému nechyběl lokální a dobový kolorit - černobílá mapa Koukalky z roku 1989, odrbané papírové průkazky, ulitý start a dobové popisy kontrol psané na stroji (pro mladší generaci - odtud je ten nepraktický font Courier).

Krásná to doba - skála je holt skála a proč řešit nějaké detaily
Druhou část byl orienťáček s bílými místy na mapě. Pěkně a docela pestře postavený, někteří zkušení harcovníci přecenili znalost terrengetu a nezvolili úplně ideální postupy. Kamča udělala tu neprozřetelnost, že oba závody vyhrála a tak bude must organizovat oslavu 50 let v roce 2037. Nakonec následovala oddílová veselice spjatá s promítáním foteček, klábosením a bilancováním.

Hubánek si rovná závodníky, ale stejně jsme ulili start
Více fotek od Hanky. (Varování pro milovníky módy: Záběry jsou vizuálně šokující, na stránku vstupujete na vlastní odpovědnost.)