neděle 6. prosince 2009

Běh na Zbraslavi

Mezi orienťáky je Zbraslavský kros alias pohár HSH jeden z nejpopulárnějších. Není mezi orienťáky asi nikdo, kdo by neměl alespoň jeden produkt HSH Sport, ať už kultovní Casio SDB, sporttester Polar nebo alespoň neprotrhnutelné kalhoty tzv. maceba. I trať 5km krosu patří k těm extrémním, podobným orienťáku: nejprve ostrých 100m převýšení směrem ke keltskému hradišti na Závisti (proto se startuje v intervalech 1 min), poté část kolem vrcholu a nakonec pozvolný velmi dlouhý seběh.

Sympatické je zde nulové startovné pro včas přihlášené a slevové bonusy do HSH. Vzorem pro ostatní jsou i počítačem zpracované výsledky, kdy po doběhu posledního jsou okamžitě výsledky. To se letos hodilo, když Kamča spěchala domů k nastydnutým ratolestím. Nenechala si ale ujít vyhlášení a radost z vítězství, mimochodem nad letošní dvojnásobnou vítězkou Velké Kunratické, Ivanou Sekyrovou, a času 18:44. Z historických tabulek (pouze 2001-2008) jsme objevili jen jediný čas, který se mu blížil, a to 18:58 právě Ivany Sekyrové z roku 2006.

Na startu

V cíli

Mimochodem jde pro Kamču o zlepšení o 5:04 po sedmi letech, kdy jsme se na Zbraslav dopravovali romanticky vláčkem z Hlavního nádraží přes Braník.