pondělí 7. prosince 2009

10 z 20

V odcházejícím Akademickém senátu FSV UK měl IES pouhá tři křesla z dvaceti. Letos jsem byl poměrně zvědavý, jak volby dopadnou. Kampaň byla decentní a slušná, od studentů nebylo slyšet nic mimořádného a jelikož se volilo od středy do pátku, měl jsem obavu, zda nezapadnou ve srovnání s pátečními a víkendovými radovánkami.

Minulý týden jsem pečlivě sledoval webstránku Sociálu, který se chtě nechtě stává hlavním interním komunikačním médiem na naší fakultě, zda s něčím nepřijde dříve než volební komise. Ale i zde ticho po pěšině. Dnes se ale dívám a co nevidím: pedagogů a studentů je od nás 10, což je přesně polovina všech senátorů!

Připomínám, že volební pravidla zajišťují 1 křeslo pedagoga a 1 křeslo studenta každému z pěti institutů, čímž se volby rozdělují na (i) personální výběr 2 senátorů v rámci institutů a (ii) výběr dalších 10 senátorů napříč instituty. V té druhé části to znamená pro IES 8 křesel z 10 možných.

Blahopřeji všem zvoleným a těším se především z volební účasti. Mezi studenty IES byla zcela bezprecedentní, mimochodem trojnásobná (!) než studentů IKSŽ. Jsem rád, že mladí ekonomové nejsou žádná omezená individua, nýbrž zajímají je i věci veřejné (samozřejmě ty s malými "v"...).