středa 4. listopadu 2009

Krosová sezóna

Dalších 5 perliček na Kamčině říjnovém (a listopadovém) krosovém náhrdelníku:
  1. Běh chemiků: Časově krize, kvůli předání dětí rozcvička jen asi 200m, poté 2.8km v kopcích za 10:25 (3:43 na km). Pěkný pěšinkový okruh ve Hvězdě. Erste Platz.
  2. Velká Pardubická cross country: Časově krize ve zcela obráceném gardu. Na místě jsme museli být v 10hod kvůli prezentaci. Závod byl ve 12, na vyhlášení jsem čekali do tří. Nevyhlásili ani separé kategorii 19-34, jen ženy celkem a pak až veteránky. Počasí vlezlé, část dne tak člověk strávil v autě. Na úrovni závodu byla hodně vidět krize. Okruh je ale krásný a v tom hodně těžkém terénu zajímavý. 5,7km za 22:28 (3:56 na km). Vierte Platz, ve své kategorii Zweite Platz.
  3. Běh Hostivaří: Plus v podobě dětského hřiště. 6km vyhrál Sosák za 18:17. 3km za 10:01 (3:20 na km). Pěkný hrubozrný asfalt. Erste Platz.
  4. Malá křivoklátská: 6km za 24:02 (4:00 na km), s kopečkem k hradu Křivoklát. S Aličkou jsme pomalovali kamínky, takže pěkný závod. Aby byla představa o čase, František Zouhar (ano, to je ten Čech co běhá s černoušky na Odložilově memoriálu) dal Kamče jen 2 min. Erste Platz o parník (až tak, že Kamču nejprve vůbec nevyhlásili, nikdo totiž v tyhle časy ženy ve výsledcích nehledal). Závod doporučuji, podhradí Křivoklátu je divácky atraktivní.
  5. Běh v Suchdole: Prší, sousedky si ťukají na čelo. Hlídání naslepo nakonec vyšlo, rozklus samozřejmě s 30kg-dvojkočárkem. 3,54km za 12:20 (3:29 na km). Bahýnko, lesíček. Erste Platz.
V neděli jsme měli zabaleno i na Sildkros, děti naložené v autě, ale nakonec jsme nenastartovali auto. Čtvero vítězství v Poháru o nejlepšího akademického běžce v přespolním běhu, Memoriálu PaedDr. Z. Malého Kamče přineslo celkové vítězství už třetí závod před koncem seriálu. Ještě že ty krosy jsou, vybavuje nám to koupelnu (ručník, shower gel), pračku (prášek), ledničku (dobrotky), komoru (trička XL vhodné na mytí podlahy), knihovničku (cestopis), nemluvě o zaplnění volného času (předplatné časopisu RUN).