středa 26. října 2016

Trofeo Vanoni 2016

Italské městečko Morbegno je oblíbená destinace českých vrchařů, kteří sem pravidelně jezdí na prestižní štafetový závod Trofeo Vanoni. V kategorii žen jde o individuální závod, který si Kamča nemohla nechat ujít. 

Na jednu stranu je závod krátký, na druhou stranu s ne úplně jednoduchým profilem - 2,5km nahoru s 250m převýšením a pak totéž dolů. Trasa pestrá, od města po uličky až po kluzké cestičky a přeskoky zídek. A ta konkurence - kromě Itálie na startu závodnice z Anglie, Francie, Čech, Walesu a San Marina.
Výhledy nad městečkem
Pavla Schorná se ale konkurence nebála a v kopcích předvedla famozní nástup s náskokem 18 vteřin na zbytek pole. Ono se to se 43kg nahoru zkrátka běhá docela snadno... Kamča byla nahoře těsně za Francouzkou čtvrtá. Dolů se ale místní šampiónka Alice Gaggi vrhla doslova bezhlavě a stáhla 9 vteřin na Pavlu. Což jí ale naštěstí nestačilo a Pavla zvítězila a to v traťovém rekordu (pokud jsem italštinu dobře pochopil).

Kamča svým parádním seběhem setřásla Francouzku a velmi bezpečně doběhla 3. v čase 22:18, což je na 5km s 250m převýšením pro mne osobně nepochopitelný úprk.
Kdo netejpuje kotníky, nezaslouží slitování
Na místě jsem sice nebyl, ale z vyprávění a videí je jasné, že atmosféra byla výborná. Pro místní byla největším tahákem Alice Gaggi (mistryně světa do vrchu 2013), která v Morbegnu žije, takže závod žen probíhal za všudypřítomného skandování "Alice, Alice...", k tomu navíc plakáty "Forza Alice". V Morbegnu by se naší Aličce určitě líbilo...