sobota 28. května 2016

Mistrovství Evropy ve stínu příušnic

Nemoci nechodí po horách, ale po lidech. Když ale přijde zákeřná infekční nemoc přímo v přípravě na Mistrovství Evropy, a k tomu se její první příznaky ukážou až těsně před startem, pak lze říci jen "So ein Pech!"

Kamče se sprint na Mistrovství Evropy v Jeseníku vůbec nepovedl. V noci před závodem jí začal otékat obličej a podezření padlo na příušnice. Při samotné kvalifikaci pro ni byl kritický už úvod v parku, kde přeběhla strom na K2 a začala následně zmatkovat (45 vteřin). Druhá chyba ve městě (27 vteřin) dokončila katapult do finále B, i když jen o pouhých 7 vteřin.
I Radek Jaroš ví, že zdolat K2 není zadarmo

V kopcovitém finále B se Kamča už fyzicky necítila příliš dobře, což byl signál nastupující nemoci, která v plné parádě propukla o den později. I technicky šlo o výzvu, která by pro plynulé proběhnutí v maximálním tempu vyžadovala o dost zevrubnější sprintovou přípravu.
Točení volantem aneb příprava na dlouhý přejezd autem z Jeseníku do Prahy (foto: EOC 2016)
I když provedení, výsledek ani "umělecký dojem" rozhodně nejsou k pochlubení, faktem je, že Kamča neměla ze své sprintové přípravy mnoho co prodat a šlo pro ni spíše o novou cennou zkušenost. Zápisem do její statistiky se tak stává hlavně fakt, že Mistrovství Evropy absolvovala už ve třetí disciplíně, pokaždé organizované jinou federací (2012 běh do vrchu - WMRA, 2013 kros - IAAF, 2016 orienťák - IOF).