středa 20. ledna 2016

Spálavka 2016

Spálavka... zní to jako dětská spála, nemoc na intimních místech nebo jako stav plic po běhání v mrazu, ve skutečnosti jde o nový běh svahem Železných hor, konkrétně z Libice n. Doubravou (422 m.n.m.) na vrch Spálava (863 m.n.m.). 

O běh se akčně postaral cyklistický BobrBikeTeam, dále TJ Sokol a Kulturní a školská komise Městyse Libice nad Doubravou (uf, toť název jak z nitra evropských organizací). Kamča se navzdory svému podzimnímu prohlášení "... na závodech mne uvidíte až na Jarních skalách" rozhodla zúčastnit.
Příště musím doběhnout toho borce se zmijovkou na hlavě...
Po rovinkách ji to docela šlo, v kopci soutěžila se švagrem Karlosem, aby v závěru stahovala čelo závodu a doběhla na 3. místě (v mužích) a s velkým náskokem 1. v ženách. Čas 25:56 na 5km a 260m převýšení na sněhu, mírné vánici a mrazu je pěkný.
Řekněte, na kterých závodech je vyhlášení přímo na výčepu?
Zajímavá na závodě byl pohár pro vítěze (34 cm), který se tak stává zřejmě rekordně nejvyšším pohárem, který kdy Kamča vyhrála. Opět se tak potvrzuje nepřímá úměra mezi významem závodu a velikostí poháru. Už se těšíme na další akci v pořadí, tentokrát 2. ročník Železnohoráku s převýšením 308m.