pondělí 4. ledna 2016

Hustníkovo zakončení

Jako obvykle na Štěpána nám Jára Hustník připravil zakončení sezóny. Letošní počasí z něj udělalo spíše zahájení sezóny. 

Po úspěchu z let 2012 a 2014 byl opět použit scorelauf, nicméně letos se nesbíraly lístečky, nýbrž se nabíhaly stojany bez lampionu. Což pomohlo využít menší, ale o to parádnější prostor skalek směrem k Bezlejovu, kam se normální smrtelník málokdy podívá.
Výřez hlavní části
Houbařinku ve skalkách, hustníčkách a rákosí jsem si náramně užil. I když pár chybek se našlo, doběhl jsem s nadšením do cíle, abych si porovnal postupy s trojicí, která doběhla už přede mnou. A najednou slyším - cože, tam je ještě fotokontrola?! Vybíháme tedy s Karlosem si ji sebrat. V tu chvíli si kontroluji průkaz a říkám si - není trochu podivné, že z 36 políček mám jen plných 35? Poslední čtyři minuty do limitu trávím výletem na chybějící kontrolu (shodou okolností č. 36), která je naštěstí ve svahu dole a limit tak o chlup stíhám.

Na závěr stručný kvíz pro neznalé (prosím neklikat do mapy v rozpisu!). Místo závodu, Járou Hustníkem pokřtěné na Modrou lagunu, se méně romanticky nazývá:
  1. Vodní nádrž Břevnice
  2. Rybník Obora
  3. Zámecký rybník
O Hustníkově zakončení píšu i v edici 2009, 2012 a 2013. A mimochodem už se těšíme na Návrat do modré laguny.