středa 6. května 2015

Šachy v Železných horách

Na závody českého žebříčku nedaleko mé rodné Chotěboře jsem se hodně těšil. Spousta klacků po nohama, před rukama a nad hlavou, a to bez velkého převýšení je něco pro mne jako drobného průzkumníka. 

V sobotu těch klacků bylo nakonec ale i na mne příliš. Hluboce tímto smekám před mapařem Petrem Marečkem, který si odmapoval souvislý hustník, který měl minimálně jeden km čtvereční (doufám, že jeho smlouva zahrnovala tzv. saigonskou přirážku). Mimochodem postupy díky zelené mapě byly velmi zajímavé, rovně to hodně bolelo a mnozí tak volili běh podle šachovnice, který jsem už dlouho neviděl (viz Matěj Kamenický, 2. v H21A, předvádějící na OB postupy tahy jak Gari Kasparov).
Matěj rozhodně nectí Sildovo "když zemřít, tak pod čarou"
Kamče se podařilo doběhnout si pro 3. místo. Z výsledku byla tak rozrušená, že si na vyhlášení zapomněla vzít klubový dres.
Úkol: Nalezněte prohřešky proti "Pomůcce pro pořadatele závodů ČSOS: Vyhlášení vítězů na závodech pořádaných ČSOS" (Odpověď na konci článku.)
V neděli se prostor jakoby mávnutím proutku změnil na velmi rychlý a poměrně čistý les, kde stavitel šikovně využíval malebnosti typu malých lomů, bažinek a soustav vodotečí. Middle se mi velmi líbil, trať byla extrémně rychlá, nepříliš těžká, ale prostor vytěžený velmi dobře. Navíc po velmi dlouhé době (a také na nějakou dobu asi i naposledy) jsem se dostal do H21A a tam si na chvostu pěkně zazávodil.

Kamče se příliš nevedlo a nevešla se ani do první desítky. Což ale nevadí, protože rodinné barvy tentokrát zachránila Alička v nesoutěžní kategorie HDR, kde jsme spolu doběhli v druhém nejlepším čase (nicméně mapování nebylo tak pečlivé jako v sobotu). V každém případě šlo o hezký víkend na čerstvém povětří.
Ťukačka ve stylu "cvičme v rytme"
A nyní řešení úkolu:
  1. Závodníci mají mít klubové bundy nebo závodní klubové oblečení. 
  2. Vyhlašované závodníky nesmí na stupně vítězů nikdo další doprovázet.
  3. Podium pro vítězné závodníky nebo stupně vítězů musí být umístěno před nafukovacím billboardem s partnery ČSOS.