neděle 2. listopadu 2014

Nečekaná placka aneb finiš Tiomily po 9 letech na Motole

Nejste z nadpisu úplně moudří? Nevadí, dovtípíte se. 

Neděle patřila finále Salomon Trail Running Cupu. Pro Kamču šlo o již třetí finále. V roce 2012 byla třetí za Pavlou Schornou a Ivanou Sekyrovou a v celkovém pořadí seriálu třetí. Loni vyhrála před Pavlami Zahálkovou a Fričkovou a celkově skončila druhá.

Letošní rok sliboval velmi náročnou konkurenci, o to těžší, jelikož Kamča poslední dobu příliš netrénuje: Pavla Schorná jako nedávno 10. na MS v běhu do vrchu, k tomu i Pavla Zahálková, tj. další letošní reprezentantka na ME v běhu do vrchu, a jako bonbónek Lenka Masná, 8. z MS 2013 a 5. z HMS 2014 na 800m. 

Hned od startu začala tvrdit muziku Pavla Schorná. Pavla se rozhodla hned zkraje atakovat první dvacítku mužů s taktikou "hlavně si nepřivézt hlavně Lenku Masnou na zádech do finiše". Za ní se odehrával souboj ostatních, kdy se od ostatních postupně odpoutávala Pavla Zahálková na druhém místě. Za ní následovala Kamča a pak už řada dalších, hlavně Marie Milíčková a Lenka Masná. Kamča se držela zuby nehty, ale v posledním kole začala Marie útočit a s Kamčou si začaly vyměňovat pozice. V posledním kopci Kamča zaútočila, na mezirovince ji ale Marie předběhla a zdálo se být rozhodnuto.

Jenže neříkej hop, dokud nepřeskočíš. Zbývalo 20 metrů do finiše a bylo třeba jediné - zabočit do cílového koridoru... A to se Marii nepodařilo. Kamča hned lapla hozenou rukavici a ostrým finišem si doběhla pro těsný bronz.

Kdybych neslyšel o legendárním souboji Tore Sandvik vs. Petr Losman na finiši Tiomily v roce 2005, nikdy bych nevěřil, že se něco takového může stát. Takže nezbývá než říci, že si Kamča ze společných tréninků se Sosákem (P. Losmanem) zkrátka něco přinesla... Kromě těsného bronzu a cenného skalpu Lenky Masné se Kamče podařil ještě husarský kousek v podobě celkového vítězství v celé sérii.