pondělí 8. září 2014

Několik pěkných výsledků

  • Rumcajsovy míle. Hrad Valečov a blízké okolí vždy potěší a pohladí romatickou duši. Nápaditý byl i suvenýr v podobě laminovaných fotek, které se měnily při změně úhlu; ač stará technologie, zde hezky provedená. Čtyřdenní orienťák pouze nepříjemně zdramatizoval nájezd sršňů a následný zásah záchranky.  Kamča v E3 a E4 doběhla 5. a 1.
  • West Cup. Pro mne návrat na (téměř) místo činu po 14 letech. Velmi rodinné závody s velmi rodinným provedením ("Nemáte tam kontrolu č. 1," hlásí v čase cca 015 eliťák vracející se z lesa. "Aha, tak nic, my to postavíme..." Nakonec se ale závod končí tři kontroly před cílem, protože chybějí další 2 kontroly.) Mapa a zejména stavba byla občas k diskusi, ale terén se mi celkově velmi líbí, nabízí krušné zážitky v Krušných Horách. Netradiční klasika v podobě scorelaufu byla rovněž zajímavá. Nemožnost závodit díky kotníku mne zde velmi mrzela. Kamča celkově 1.
  • Toulovcovy Maštale (ŽB Čechy, long). Zakletý terén mého jinošského věku, kde by celkové ztráty z daly dohromady několik hodin. Pořadatelé byli bohužel sevřeni v kleštích ochranářské regulace a tudíž se museli vyhnout nejzajímavějším místům, navíc se postupy musely přizpůsobit požadavkům na maximální využití cest. Kamča celkově těsně 1.
  • MČR družstev v atletice. Moc pěkná atmosféra s možností vidět naživo Lenku Masnou, Denisu Rosolovou nebo Jaroslava Bábu. (Pavla Masláka není třeba - toho potkáváme s Aličkou, když jdeme na tréninky.) Moc se mi líbil souboj lyžařky Evy Vrabcové s Kristinou Mäki na 3km. Kamča na steeplu skončila 6., jen 7 setin vteřiny za svým dosavadním maximem z loňského MČR, které Kamča tehdy vyhrála.