úterý 22. dubna 2014

Prague Easter 2014

Po třech letech se vracíme na místo Prague Easter 2011, do Kozlů jihozápadně od České lípy. Jde o velmi zajímavou oblast, kde se mísí terén České středohoří, Novoborska a Kokořínska. Prakticky na pár metrech lze natrefit na několik typů vegetace, od údolních niv po čistý borový les a listnatá údolí. Letos byl zážitek o to zajímavější, že dubnové borůvčí je už rozkvetlé jako v červnu. Proměnlivý je i výškový profil - na západ dominuje les s prudkými svahy, zatímco východ charakterizuje jemnější reliéf se skalkami.
Handicap v třetí etapě - Kamča probihá s luxusním náskokem
Před třemi lety zde Kamča obsadila třetí místo, ale považte, s pětiměsíčním ouvažkem. Letos se jí podařilo zvítězit, což jí ulehčil fakt, že největší soupeřky z Norska nenastoupily na všechny etapy. Pořádající Kotlářka zavedla parádní inovaci v podobě GPS-trackingu pro 7 žen a 13 mužů (bohužel můj mobil nezvládal načíst mapu). Na Prague Easter zavítal i fenomén Carsten Jörgensen (pro mladší ročníky: 10km za 27:54, mistr Evropy v krosu z roku 1997).
Holčičky studují ceny, Mareček zatím někde lítá v křoví
Děti se úžasně vyřádili v okolních lesích, což bylo koneckonců to hlavní. Mysleli jsme hlavně na jejich bezpečnost, protože shromaždiště bylo i parkovištěm a třetí etapu poznamenala kolize dítěte, které vyběhlo z Toi Toiky přímo do auta. Sluší se říct, že něco takového jsem zažil úplně poprvé a že údajně šlo o bezhlavou reakci dítětě, ne chybu řidiče; i tak ale pořadatelům není co závidět, protože jinak mi Pražské Velikonoce přišly jako perfektní a bez chybičky.
Na místo nehody přiletěl i vrtulník.