neděle 8. července 2012

15. místo na ME

Tažení na Hieropolis, ohlášené o dva příspěvky níže, se vydařilo! V premiéře na Mistrovství Evropy se Kamče podařilo doběhnout na 15. místě a díky třetímu pořadí mezi českými reprezentantkami bodovala i pro tým (Češky si doběhly pro 3., 13., 15. a 20. místo). Turkyně navzdory píchání si inzulínu před startem nebyly soupeřkami, zato Britky, Italky a Rusky byly těsně nad možnostmi ženského týmu.

Maličkou skvrnkou na skvělém výsledku byl pech (ne Pechek), že stačilo jediné místo a ženy by skončily na bedně. Kdyby byla lepší Pavla S. nebo Pavla H., pak by děvčata byla třetí, kdyby byla lepší Kamča, pak by byla dokonce druhá. Každé z nich chyběly pouhé čtyři vteřiny.
 
A jaký je dojem ze závodu? Start ráno v 8:40, ale i tak výheň jak v troubě. Trať spíše krosová než vrchařská. Výběhy hodně bolely, zato v sebězích to šlo. Například na prvním seběhu měla Kamča 4. nejrychlejší čas (z prvních 20), ale holt se v běhu do vrchu nezávodí jen dolů, ale občas i do vrchu.

Pozávodní pohoda, chybí jen bronzová Pavla, která je v zajetí dopingových komisařek
I přes zklamání z těsné brambory pro tým panuje celková vysoká spokojenost. Kamča týmu pomohla, nijak se neztratila a v poli padesáti reprezentantek je 15. místo výtečné. A kdyby se hypoteticky vypsala podkategorie pro mámy s 3+ dětmi, určitě by skórovala i na bedně.