pondělí 5. prosince 2011

Navzdory básník zpívá (včetně pokračování)

Naštěstí obě vlny neštovic se zdají být definitivně za námi, střevní chřipka a další viry také už nekosí celou naši smečku a Kamča tak může pokračovat ve své podzimní epopeji.
  • Hostivařský kamzík není navzdory svému názvu až tolik alpským závodem. Díky tomu, že profil obsahuje jen dva větší kopce a k tomu spoustu pěkně broušeného asfaltu se Kamča dostala na 5,8km na 21:20.
  • Běh cyklistů v Prokopském údolí si dokonce vysloužil vlastní článek na běhy.cz. Kamča v něm hraje roli mistra, který v brutálním seběhu vyučuje učedníka - maratonce "Mirečka" Serbessu - jak se správně obout. Kros si zasluhuje podtrženou jedničku s hvězdičkou a mašličkou. Pamatuji si ho ještě před deseti lety, kdy jsem se na něm cítil jak na echt orienťáku. Prudký seběh lesem mimo cestu, bahenní stoupání, člověk si rochnil jak divočák, pokud se tedy v lese neprochází myslivec.
  • Běh lyžařů Senohraby se těší popularitě nejen mezi omladinou Pragy Praha, ale i celkově. K pěknému krosu vznikl dokonce (vzhledem k významu) mírně naddimezovaný článek na Běhy.cz, ale ono se zkrátka potvrzuje, že když zasvítí sluníčko, závody chutnají jako cukrkandl.
    honzaherdarajče.net
  • Svatojánská "dvacítka" má  v podání žen jen 11,2 km a jde o spíše placatý běh svědčící plochodrážníkům, ale zato s kochacími pasážemi. Byli jsme zde ještě s Aličkou v kočárku v roce 2007. Kamča je s časem 42:18 a odstupem minuty za vítěznou Olgou Firsovou v této fázi docela spokojená.
  • Zbraslavský běh H.S.H. je jeden z nejhezčích kopečků v pražském okolí, kdy se stoupá na keltskou Závist a následuje sešup dolů. Letos proběhl v trošku slabší sestavě, ale za jinak velmi teplého počasí (krátká noticka). Na fotce níže je snížená kvalita obrazu, vyvážená zvýšenou kvalitou obsahu, kdy čtenář má celou naši výpravu v jednom balení.
    honzaherdarajče.net