pondělí 15. listopadu 2010

Velká Kunratická, Sild kros aj.

Oblečená neoblečená, učesaná neučesaná, běžící neběžící, nechodící chodící, takový byl pohled na Kamču, která se stala nevítězkou-vítězkou legendární Velké Kunratické. Na tzv. hlavní trati 77. ročníku závodu skončila 2., na tzv. vložené trati 1. "Hlavní" trať je ale sprintík na 1.3 kilometru s jedním kopečkem, zato "vložená" trať je echt Velká Kunratická s opravdovým Hrádkem a soubojem na lanech. Česká televize si tak jako tak žen ani nevšimla a dala prostor klátivému doběhu svého redaktora. Zato článek na běhy.cz je vděčný, nabízí pěkné fotky a další jsou zde.

(2) Pavla Havlová, (1) Kamča, (3) Ivana Sekyrová

I předchozí víkend byl ve znamení startovních čísel.
  • V sobotu Podzimní běh Dražovkou v Hořovicích, tu sobotu přezvané na Větrný Jeníkov. Výsledky říkají, že jakkoli Kamča podlehla drtivému závěru domácí Pavly Havlové, jeden vítěz z VIP (Vysočina in Prague) by tu byl. A to na trati mužů náš student schumpetorologie Jiří Jansa, pocházející - dle výsledků - z SK Obec Chrast u Chrudimi... (Že by slovo obec bylo od slova obcovat?)
  • V neděli následoval Sild kros, závod pro někoho s tajemným jménem, pro orienťáky pocta Sixtenu Sildovi, který ví, že když zemřít, tak jedině pod čarou. Kamčino zlepšení ženského traťové rekordu na 5km na 17:54 po 9 letech (o tři vteřinky) udělalo Sildům doslova čáru přes rozpočet. Ten se přesunul v podobě nasbíraných drobáků ze startovného do Kamčiny taštičky. Takže Kamčo, hlavně to příště nedělej po vteřinkách jako Isinbajeva... Legendární stránka Sild teamu sice už neexistuje, ale stále existuje pohled do sildí historie.