středa 14. července 2010

Běh při zdi

Když se v lese běží při zdi, tak se běží opatrně, v předtuše zašité kontroly nebo mapařské pasti. Včera se ale běželo při zdi obory Hvězdy, a to se na opatrnost vůbec nehrálo. Dvě kola při zdi (běžecký závod, kde ženy běží vlastně jen 1 kolo) vyhráli orienťáci na plné čáře, v mužích zabrali hned první dvě místa (Sosák a only lonely Mrazák), v ženách vyhrála Kamča s časem 14:58 na cca 4,2 km o minutku, v kategorii do 3 let vyhrála maminkou hnaná Alička a v tombole zase jednu z cen vyhrál orienťák Aleš Král.

HDR (rodiče s dětmi) v krosovém podání (foto: pořadatel)

Pro Kamču šlo o první opravdu rychlý běh po měsíčním výpadku (pondělní mapové popobíhání na Zvůli se nepočítá, to jsem jí byl schopný porazit i já). Ženy startovaly až po mužích, což byla škoda, protože její tempo by odpovídalo času těsně za bednou v mužích a srovnání by bylo zajímavé. Pro srovnání, na začátku se šlo cca 250 metrů po rovince, až poté 1 resp. 2 kola, proto čas nelze přesně vynásobit dvěma. Moderoval Jakub Bažant a s ním fenomenální Ivo Domanský, natáčela i ČT a očekávat lze tedy pokrytí ve Sportu v regionech na ČT4. Běhej.com krátce cituje Kamču a web závodu zase nabízí několik krásných foteček.

Alička čeká na lentilky pro vítězku do 3 let :-) (foto: pořadatel)