sobota 20. března 2010

Stříbro na MČR v krosu

U jaderné elektrárny Temelín se dnes Kamče podařil husarský kousek, když nekompromisně roztáhla závod žen na MČR v krosu a celkově si doběhla pro 2. místo. Dokonce se tím kvalifikovala do záběru v dnešních BBV v 19:45, samozřejmě až poté, co se redaktoři probrali hnojem zkorumpovaných vymaštěných čutálistů.

Kamča drtí muziku

A co říká atletika.cz? Velmi pěkný závod byl k vidění v kategorii žen a bylo to především zásluhou orientační běžkyně Kamily Gregorové, která vzala otěže závodu po prvním malém okruhu, a pak postupně sestřásala jednu soupeřku za druhou. Nakonec zůstala v kontaktu pouze loňská juniorka a pozdější šampionka Martina Bařinová. ... Během druhého většího kola Bařinová (celkově třetího) smázla menší ztrátu a do posledního kola vbíhala už zase s 20metrovým náskokem. Ten sice ještě trochu navýšila, a ačkoli v závěru přeci jen malinko ztratila, titul už si vzít nenechala. ... Překvapení závodu, matka dvou dětí Gregorová, si doběhla pro zasloužené stříbro, na třetím místě se od poloviny tratě pohybovala halová šampionka z trojky Květa Pecková a cíl také protnula na této pozici.

Vpředu Martina Bařinová, za ní "matka dvou dětí" v orientkách jalas (převzato z atletika.cz)

Pěkný komentář poskytuje Ivo Domanský na běhy.cz: Kdo z příznivců atletiky a dokonce i uznávaných běžeckých expertů znal ještě před půl rokem Kamilu Gregorovou? Objevila se loni v říjnu na startu podzimního seriálu vysokoškolských běhů, hned při prvním startu na Džbánu jasně vyhrála běh žen a od té doby září. Pravda, orientační běžci ji znají ještě z doby, kdy nosila dívčí příjmení Jirků a mezi atlety přicházela pouze výjimečně. Až koncem loňského roku získala atletickou registraci v AC TEPO Kladno a teprve 27. února běžela ve svých 29 letech poprvé závod v hale! Po letošním krosu si ji už sotva někdo splete s Američankou Stevensovou (Kamilu v Temelíně skoro nikdo neznal a když se tak dlouho držela v závěsu za vysoce favorizovanou Martinou Bařinovou, myslelo si hodně diváků, že to nemůže být Češka, nýbrž a jedině mimo soutěž běžící Američanka s hostováním v pražském Olympu). Stříbrná medaile je ve správných rukou a Kamila bude asi také oporou vrchařského týmu, neboť za svůj další velmi důležitý start sama označila červnovou kvalifikaci na ME vrchařů v Bulharsku!

A ve stejném článku píše Jan Kervicer: Z dospělých kategorií byl nejkvalitněji obsazen závod žen, i když na start se postavilo jen 19 startujících. Závod zde udělala především orientační běžkyně Kamila Gregorová (A.C. TEPO Kladno), která neznalá atletických zvyklostí pomalého tempa a vyčkávání to napálila hned od začátku a odměnou jí bylo druhé místo.

Aličce to jako vždy sluší