neděle 1. června 2008

Opočno

Minidovolenou na Malé Úpě jsme zakončil úpěním na sobotním dvojzávodě Východočeské oblasti v krásném Opočně. Jakkoli se příliš nedařilo (zejména Kamče, já jsem s 28./80 spokojený), na pořadatele musím pět jen chválu.

Dopolední middle byl typ závodu, na který normálně lidé nadávají - buš, nejasná rozhraní, světle zelená netypické husté nižší patro listnáčů, hodně nemapovatelného napalmu. Ale upřímně - to je přesně to, čemu se Češi namlsaní na perfektní viditelnost musejí učit. Na první pohled nehezký terén se (jakkoli jen velmi přibližně) blíží pobaltskému humusu či některým zavřenějším severským terénům; skvělá příprava na zahraničí. A pro ty, co nemají tak vysoké ambice, šlo o zkušenost z jiné planety a kvůli tomu na závody jezdíme, ne? Jediná nevýhoda je šlapat či jít úplně mimo ostatní, že Kamčo, startující v 00... ;-)

Odpolední sprint jsem kočárkařil a z pohledu outsidera šlo o moc hezkou kombinaci podzámčí, zámku, parku a uliček, s pár chytáčky, na které se kupodivu dost lidí nachytalo. Velmi trefná volba pro regulérní sprint, ne jako novoměstská blátivá luka. Opočno udělalo pěkný dojem a celkově šlo o na vysočinské poměry megazávody, obě etapky skoro 700 lidí.